Wianki, tańce i ognie. W świętojańską noc powitaliśmy lato nad Wisłą [fotogaleria]
Za nami letnie przesilenie. Jak nakazuje tradycja, w najkrótszą noc w roku nie mogło zabraknąć wianków i obrzędów świętojańskich. Imprezy nad Wisłą po jej obu brzegach wchodziły w bogaty program Dni Torunia.
Źródło zdjęć: © Metropolia Toruńska .pl | Piotr Jagiełowicz
Jak zapowiadano, był kolorowy korowód, który przeszedł w kierunku punktu widokowego nad Wisłą, były tańce, śpiew oraz oprawa inspirowana dawnymi obrzędami związanymi z początkiem lata. Szczególnym momentem było uroczyste wypuszczenie na Wisłę wielkiego wianka wykonanego wspólnie przez mieszkańców Torunia. Imprezę zwieńczył efektowny pokaz ogni z z motywami zaczerpniętymi z kultury ludowej i świętojańskich obrzędów.
Widowiskowość wydarzenia oddaje nasza fotogaleria.