Sarenki meldują się na mistrzostwach
Piłkarki Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego Akademia Sarenek Zławieś Wielka znakomicie rozpoczęły rywalizację podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Głuchołazach. Choć już przed rozpoczęciem turnieju trenerzy nie ukrywali, że trafili do niezwykle wymagającej grupy, zawodniczki pokazały ogromny charakter i po pierwszych meczach zapewniły sobie miejsce w najlepszej szóstce drużyn w kraju.
Los nie był dla zespołu łaskawy. W fazie grupowej Sarenki mierzyły się m.in. z drużynami z Żywca, Gdańska, Reszla oraz z obrońcami mistrzowskiego tytułu z Mieściska. W klubie nie bez powodu mówiono o "grupie śmierci". Mimo to piłkarki ze Złejwsi Wielkiej wyszły z niej bez porażki i ani razu nie dały się zaskoczyć rywalkom.
Bez porażki i bez straconej bramki
Pierwszy dzień mistrzostw zakończył się dla Akademii Sarenek imponującym bilansem. Drużyna wygrała z Żywcem 2:0, pokonała Gdańsk 1:0, zremisowała bezbramkowo z aktualnym mistrzem Polski z Mieściska i wygrała z Reszlem 2:0.
Taki komplet wyników sprawił, że zawodniczki ze Złejwsi Wielkiej już po pierwszej części turnieju mogły cieszyć się z awansu do grupy mistrzowskiej, gwarantującej miejsce w najlepszej szóstce w Polsce.
– Sarenki meldują się już w pierwszej szóstce w Polsce. Walczymy dalej i dziękujemy za wsparcie, oglądanie relacji na żywo i kibicowanie – przekazali przedstawiciele klubu po zakończeniu pierwszego dnia rywalizacji.
Teraz walka o medale
Przed zespołem najtrudniejsza część mistrzostw. W grupie mistrzowskiej Sarenki rywalizują już wyłącznie z najlepszymi drużynami turnieju, które awansowały z drugiej grupy eliminacyjnej.
Jak podkreślają trenerzy, poziom rywalizacji jest niezwykle wyrównany. Przed kolejnymi spotkaniami lider tabeli miał sześć punktów, Sarenki pięć, a pozostałe drużyny cztery, cztery, trzy i dwa punkty. Oznacza to, że każda z ekip wciąż ma szansę na miejsce na podium. Dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że zespół ze Złejwsi Wielkiej pozostaje niepokonany i jako jeden z nielicznych w turnieju nie stracił jeszcze ani jednej bramki.
– Sukcesem i tak już jest być w tak doborowym towarzystwie. Będzie ciężko o podium, ale spróbujemy powalczyć. Nawet jeśli coś nie pójdzie po naszej myśli, to i tak jesteśmy ogromnie dumni z dziewczyn – podkreślają przedstawiciele Akademii.
Przed zawodniczkami kolejne dwa niezwykle ważne spotkania, które mogą zdecydować o końcowym układzie tabeli i podziale medali. Jedno jest już jednak pewne – piłkarki Akademii Sarenek Zławieś Wielka należą dziś do ścisłej krajowej czołówki i udowodniły, że potrafią rywalizować z najlepszymi zespołami w Polsce.