Sarenki ze Złejwsi Wielkiej podbijają Mistrzostwa Polski. Są już w najlepszej szóstce!

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju trenerzy wspominali o tym, że w tym roku trafili na "grupę śmierci". Dziś już wiadomo, że chwilowy strach miał wielkie oczy. Piłkarki UKP Akademii Sarenek Zławieś Wielka nie tylko poradziły sobie z wymagającymi rywalkami, ale awansowały już do najlepszej szóstki Mistrzostw Polski.

Sarenki ze Złejwsi Wielkiej zachwycają na Mistrzostwach Polski. Sarenki ze Złejwsi Wielkiej zachwycają na Mistrzostwach Polski.
Źródło zdjęć: © FB | Uczniowski Klub Piłkarski Akademia Sarenek Zławieś Wielka
Katarzyna Kucharczyk

Sarenki meldują się na mistrzostwach

Piłkarki Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego Akademia Sarenek Zławieś Wielka znakomicie rozpoczęły rywalizację podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Głuchołazach. Choć już przed rozpoczęciem turnieju trenerzy nie ukrywali, że trafili do niezwykle wymagającej grupy, zawodniczki pokazały ogromny charakter i po pierwszych meczach zapewniły sobie miejsce w najlepszej szóstce drużyn w kraju.

Los nie był dla zespołu łaskawy. W fazie grupowej Sarenki mierzyły się m.in. z drużynami z Żywca, Gdańska, Reszla oraz z obrońcami mistrzowskiego tytułu z Mieściska. W klubie nie bez powodu mówiono o "grupie śmierci". Mimo to piłkarki ze Złejwsi Wielkiej wyszły z niej bez porażki i ani razu nie dały się zaskoczyć rywalkom.

Bez porażki i bez straconej bramki

Pierwszy dzień mistrzostw zakończył się dla Akademii Sarenek imponującym bilansem. Drużyna wygrała z Żywcem 2:0, pokonała Gdańsk 1:0, zremisowała bezbramkowo z aktualnym mistrzem Polski z Mieściska i wygrała z Reszlem 2:0.

Taki komplet wyników sprawił, że zawodniczki ze Złejwsi Wielkiej już po pierwszej części turnieju mogły cieszyć się z awansu do grupy mistrzowskiej, gwarantującej miejsce w najlepszej szóstce w Polsce.

– Sarenki meldują się już w pierwszej szóstce w Polsce. Walczymy dalej i dziękujemy za wsparcie, oglądanie relacji na żywo i kibicowanie – przekazali przedstawiciele klubu po zakończeniu pierwszego dnia rywalizacji.

Teraz walka o medale

Przed zespołem najtrudniejsza część mistrzostw. W grupie mistrzowskiej Sarenki rywalizują już wyłącznie z najlepszymi drużynami turnieju, które awansowały z drugiej grupy eliminacyjnej.

Jak podkreślają trenerzy, poziom rywalizacji jest niezwykle wyrównany. Przed kolejnymi spotkaniami lider tabeli miał sześć punktów, Sarenki pięć, a pozostałe drużyny cztery, cztery, trzy i dwa punkty. Oznacza to, że każda z ekip wciąż ma szansę na miejsce na podium. Dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że zespół ze Złejwsi Wielkiej pozostaje niepokonany i jako jeden z nielicznych w turnieju nie stracił jeszcze ani jednej bramki.

– Sukcesem i tak już jest być w tak doborowym towarzystwie. Będzie ciężko o podium, ale spróbujemy powalczyć. Nawet jeśli coś nie pójdzie po naszej myśli, to i tak jesteśmy ogromnie dumni z dziewczyn – podkreślają przedstawiciele Akademii.

Przed zawodniczkami kolejne dwa niezwykle ważne spotkania, które mogą zdecydować o końcowym układzie tabeli i podziale medali. Jedno jest już jednak pewne – piłkarki Akademii Sarenek Zławieś Wielka należą dziś do ścisłej krajowej czołówki i udowodniły, że potrafią rywalizować z najlepszymi zespołami w Polsce.

Wybrane dla Ciebie